Menu

Jak sobie radzić z wadliwą instalacją wodną w mieszkaniu?

Problemy, które generuje instalacja wodna w mieszkaniu, potrafią być wyjątkowo irytujące, a o ich uciążliwości można mówić nie tylko z uwagi na ewentualne straty, z którymi należy się liczyć, ale i dlatego, że mówimy o jednym z najważniejszych mediów w lokalu. Na szczęście, nawet najbardziej irytujący problem ma rozwiązanie, często okazuje się przy tym, że jego znalezienie nie musi być wcale trudne.

Mówiąc o szczególnie popularnych problemach zazwyczaj nie można nie wspomnieć o tych, jakie generuje nieustannie kapiący kran. Nawet, jeśli jego praca nie jest zbyt irytująca, mamy do czynienia z sytuacją, która przyczynia się do wzrostu opłacanych rachunków, warto więc przystąpić do działania. Najprostszym rozwiązaniem wydaje się być wymiana uszczelki, bywa jednak i tak, że konieczna jest zmiana całego cieknącego kranu. Gdy tego rodzaju rozwiązania nie przynoszą spodziewanych rezultatów, warto zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy fachowca. Innym problemem, który jest naprawdę dobrze znany setkom osób, są nieszczelne rury w bloku, o których dowiadujemy się widząc wilgoć lub samą stojącą wodę w szafce pod zlewem. Bardzo często okazuje się przy tym, że nie mamy większego wpływu na awarię, Znajduje się ona bowiem w części wspólnej nieruchomości. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że z biegiem czasu rury niszczeją, a system, który odpowiada za doprowadzanie wody do kolejnych mieszkań w budynku jest coraz bardziej rozregulowany. Warto pamiętać, że w takim wypadku mamy prawo do odszkodowania, które wypłaci nam osoba odpowiedzialna za kontrolę stanu technicznego instalacji wodnej. Niestety, znacznie częściej niż administracja irytuje niesforny sąsiad.

Woda kapiąca z sufitu jest zjawiskiem dość częstym, a uciążliwe zacieki to problem, z którym mają do czynienia dziesiątki osób. W takim przypadku pierwszym krokiem jest nawiązanie kontaktu z sąsiadem, awaria musi zostać bowiem przez niego zlikwidowania. Jeśli sąsiada nie ma, pomocne okazuje się pogotowie wodociągowe. O zaistniałej sytuacji warto wówczas poinformować także administrację. Gdy uporamy się z awarią, możemy przystąpić do prób uzyskania odszkodowania.

Opis autora #3