Menu

Izolacja akustyczna - sposoby na wyciszenie mieszkania

Własne mieszkanie to pewnie marzenie wiele osób, gdy już je mamy musimy jednak liczyć się z pewnymi minusami. Warto między innymi zadbać o wyciszenie takiego mieszkania. Już przy wystroju mieszkania niekiedy popełniamy błędy, które sprawiają, że mieszkanie nie jest wyizolowane akustycznie. To będzie powodować echo, pogłos czy słyszany zza ściany telewizor. Problem hałasu dotyczy tak starego jak i nowego budownictwa. W starym budowano oszczędnie i ściany są cienkie, dlatego również nie ma odpowiedniej izolacji.

Wyciszenie mieszkania nie jest problemem i można je spokojnie wykonać. Jeśli nie chcemy wkładać wielu elementów do pomieszczenia, które będą regulować przepływ fal dźwiękowych możemy zdecydować się na inne formy wyciszenia, które też okażą się skuteczne i nie będą kosztowne. Można zdecydować się na specjalne sufity, które mają właściwości akustyczne. Wykonane ze specjalnych surowców zagwarantują odpowiednią izolację. Dobrym rozwiązaniem jest również specjalna powłoka z nadrukiem, która ma estetyczny wygląd i również dobre działanie jeśli chodzi o izolację akustyczną. Rozwiązaniem, które można wybrać będzie również mata pochłaniająca dźwięki. Przy wygłuszaniu nie można zapominać o ścianach. Można zastosować dobrą tapetę, która będzie chropowata. Im bardziej chropowata tym lepsza izolacyjność akustyczna. Dzięki niej nie będą przenoszone dźwięki do innych pomieszczeń. Tapety można również malować, dlatego można wybrać taką formę i sprawić, że izolacja akustyczna będzie na wysokim poziomie. Poza tapetami można wybrać panele akustyczne. Wspomaganie wyciszenia mogą gwarantować okna. Jeśli są szczelne i nowoczesne z podwójną szybą mogą gwarantować mniejsze przepuszczanie dźwięków i izolacja akustyczna będzie lepsza.

Z ograniczeniem hałasu związana jest cisza nocna. W Polskim prawie takiego określania nie ma jednak zakłada się, że między 22 a 6 rano trzeba ograniczać hałas, aby nie zakłócać snu innych mieszkańców. Można tutaj wspomnieć kodeks wykroczeń, który mówi o tym, że przeszkadzanie hałasem może być karane. Hałas jest negatywny dla naszego organizmu, dlatego izolacja akustyczna jest kwestią o którą warto zadbać. Wygłuszenia ścian może sprawić, że nasz organizm będzie lepiej się czuł. Mniejszy hałas ogranicza między innymi agresję i nerwowość.

Opis autora #1