Jak ukryć kable od telewizora?

Udostępnij

Sklep Hama Mobile

Sprawdź produkty od

W dzisiejszych czasach telewizor jest nie tylko źródłem rozrywki, ale również elementem wystroju naszego mieszkania. Niestety, zazwyczaj związany z nim chaos związany z kablami i przewodami może zepsuć estetykę całego pomieszczenia. Dlatego warto wiedzieć, jak ukryć kable od telewizora, aby wizualnie uporządkować przestrzeń. W tym artykule przedstawimy kilka sposobów, jak to zrobić.

Przez ścianę

Jednym z najczęstszych sposobów ukrycia kabli jest przeprowadzenie ich przez ścianę. Wymaga to jednak trochę więcej pracy, ponieważ trzeba stworzyć otwór w ścianie. Wymagane będzie również użycie specjalnych osłon, które umożliwią zabezpieczenie kabli przed uszkodzeniem. Należy pamiętać, że przeprowadzenie kabli przez ścianę jest najbardziej trwałym rozwiązaniem, ale wymaga ono również najwięcej pracy i środków finansowych.

Z pomocą listew przypodłogowych

Innym sposobem ukrycia kabli jest wykorzystanie listew przypodłogowych. Wystarczy przylepić je do ściany na całej długości, a następnie przeciągnąć przez nie kable. W ten sposób kabli nie widać, a jedynie małe kawałki listew przypodłogowych.

W specjalnych kanałach

Dostępne są również specjalne kanały, w których można ukryć kable. Wystarczy umieścić je w kanałach, a następnie przylepić do ściany. Kanały takie są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, dzięki czemu można dobrać je do wystroju wnętrza.

Za pomocą korytek kablowych

Innym sposobem na ukrycie kabli jest wykorzystanie korytek kablowych. Są one dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, dzięki czemu można dobrać je do wystroju wnętrza. Korytki kablowe można umieścić na ścianie, bądź przykleić do niej za pomocą specjalnej taśmy.

Za pomocą przewodów spiralnych

Przewody spiralne to kolejne rozwiązanie na ukrycie kabli. Są one elastyczne, dzięki czemu można je dopasować do długości kabli, a jednocześnie utrzymać w porządku. Przewody spiralne są dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu można dobrać je do wystroju wnętrza.

Wewnątrz mebli

Jeśli w pomieszczeniu mamy meble, to warto zastanowić się nad umieszczeniem kabli wewnątrz nich. W ten sposób kable nie będą widać

Użyj kanałów kablowych i pasków przylepnych

Jeśli nie masz możliwości przeprowadzenia kabli przez ściany, a nie chcesz też ich po prostu zostawić na podłodze lub wiszących w powietrzu, możesz skorzystać z kanałów kablowych i pasków przylepnych. Kanały kablowe to specjalne plastikowe lub metalowe profile, które umożliwiają ukrycie kabli wewnątrz nich. Są one dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, więc łatwo dopasować je do wystroju wnętrza. Paski przylepne natomiast to elastyczne taśmy, które umożliwiają przylepienie kabli do ściany lub mebli. Są one szczególnie przydatne, gdy chcesz ukryć pojedyncze kable lub zebrać je w jedno miejsce.

Zainwestuj w mebel z ukrytymi przewodami

Jeśli chcesz mieć całkowicie ukryte kable, możesz zainwestować w mebel z ukrytymi przewodami. Na rynku dostępne są już specjalne meble telewizyjne, w których wnętrzu umieszczono półki i otwory, które umożliwiają ukrycie kabli. Dzięki temu nie tylko unikniesz bałaganu, ale też będziesz miał uporządkowane miejsce na swoje urządzenia multimedialne.

Podsumowanie

Jak widzisz, istnieje wiele sposobów na ukrycie kabli od telewizora. Wybierz taki sposób, który będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni i pozwoli na skuteczne ukrycie przewodów. Możesz zainwestować w specjalne akcesoria, takie jak kanały kablowe, lub wykorzystać pomysłowe rozwiązania DIY, np. ukryć kable za ozdobnymi poduszkami. Dzięki temu Twój salon będzie czysty, schludny i pozbawiony plątaniny kabli.