Jaka listwa antyprzepięciowa do TV będzie najlepsza?

Udostępnij

Sklep Hama Mobile

Sprawdź produkty od

Listwa antyprzepięciowa do TV to urządzenie, które chroni nasze urządzenia elektroniczne przed uszkodzeniami spowodowanymi przepięciami elektrycznymi. Wybór odpowiedniej listwy antyprzepięciowej do TV jest niezwykle ważny, ponieważ nieodpowiednio dobrana może nie zapewnić właściwej ochrony lub nawet powodować awarie naszych urządzeń. W tym artykule omówimy, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze listwy antyprzepięciowej do TV oraz jakie modele są najlepsze.

Czym jest przepięcie?

Przepięcie jest to nagłe zwiększenie napięcia w sieci elektrycznej powyżej normy. Może powodować uszkodzenia i awarie w naszych urządzeniach elektronicznych, takich jak telewizor, komputer czy sprzęt grający. Przepięcia często występują w trakcie burz, ale także mogą być spowodowane przez awarie w sieci elektrycznej.

Jak działa listwa antyprzepięciowa?

Listwa antyprzepięciowa działa jako filtr dla prądu, który dostaje się do naszych urządzeń elektronicznych. Przy przepięciu, listwa antyprzepięciowa rozpoznaje to zwiększenie napięcia i natychmiastowo blokuje przepływ prądu do naszego urządzenia. Dzięki temu urządzenia są chronione przed przepięciami i nie ulegają uszkodzeniom.

Co warto wiedzieć przy wyborze listwy antyprzepięciowej do TV?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na parametry techniczne listwy antyprzepięciowej, takie jak:

  • Napięcie znamionowe – powinno być równe napięciu w sieci elektrycznej, czyli w Polsce wynosi 230V;
  • Prąd znamionowy – powinien być równy sumie mocy wszystkich urządzeń, które chcemy podłączyć do listwy;
  • Ilość gniazd – warto wybrać listwę z odpowiednią ilością gniazd, tak abyśmy mogli podłączyć wszystkie nasze urządzenia;
  • Rodzaj gniazd – warto wybierać listwy z gniazdami uziemiającymi oraz chroniącymi przed zwarciem.

Kolejnym ważnym aspektem jest marka i cena listwy antyprzepięciowej. Warto wybierać listwy renomowanych producentów, takich jak APC, Belkin czy Eaton, które oferują wysoką jakość i niezawodność. Cena listwy antyprzepięciowej zależy od jej parametrów technicznych i funkcjonalności, ale nie warto oszczędzać na ochronie naszych urządzeń.

Jakie modele listw antyprzepięciowych do TV są najlepsze?

APC Surge

APC Surge to listwa antyprzepięciowa, która oferuje doskonałą ochronę przed przepięciami oraz wyposażona jest w filtry, które eliminują zakłócenia elektromagnetyczne. Model ten posiada 8 gniazd zabezpieczonych przed przepięciami, w tym 3 z filtrami przeciwzakłóceniowymi dla urządzeń audio-wideo. APC Surge ma napięcie znamionowe 230V i prąd znamionowy 13A. Listwa jest również wyposażona w zabezpieczenie przed zwarciem oraz sygnalizację przeciążenia. APC Surge to solidna i niezawodna listwa antyprzepięciowa, która oferuje wysoką ochronę dla naszych urządzeń elektronicznych.

Belkin BSV804VF2M to listwa antyprzepięciowa, która posiada 8 gniazd zabezpieczonych przed przepięciami oraz filtrami przeciwzakłóceniowymi dla urządzeń audio-wideo. Listwa ta ma napięcie znamionowe 230V i prąd znamionowy 13A. Belkin BSV804VF2M oferuje także zabezpieczenie przed zwarciem oraz sygnalizację przeciążenia. Co wyróżnia ten model to dodatkowe funkcje, takie jak: wyjście USB do ładowania urządzeń mobilnych, przycisk zasilania, który umożliwia łatwe wyłączenie wszystkich urządzeń podłączonych do listwy oraz ochrona linii telefonicznej. Belkin BSV804VF2M to listwa antyprzepięciowa, która zapewnia nie tylko ochronę przed przepięciami, ale również dodatkowe funkcjonalności.

Eaton 5S to listwa antyprzepięciowa, która zapewnia nie tylko ochronę przed przepięciami, ale również przed awariami związanymi z niskim napięciem lub brakiem zasilania. Model ten posiada 6 gniazd zabezpieczonych przed przepięciami oraz filtrami przeciwzakłóceniowymi dla urządzeń audio-wideo. Eaton 5S ma napięcie znamionowe 230V i prąd znamionowy 10A. Listwa ta jest również wyposażona w zabezpieczenie przed zwarciem oraz sygnalizację przeciążenia. Dodatkowo, Eaton 5S oferuje zabezpieczenie przed niskim napięciem oraz automatyczne wyłączanie urządzeń w przypadku braku zasilania. Eaton 5S to listwa antyprzepięciowa, która oferuje nie tylko ochronę przed przepięciami, ale również przed awariami związanymi z niskim napięciem lub brakiem zasilania.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej listwy antyprzepięciowej do TV jest niezwykle ważny, ponieważ nieodpowiednio dobrana może nie zapewnić wystarczającej ochrony dla naszych urządzeń elektronicznych. Przed wyborem warto zastanowić się nad ilością i rodzajem urządzeń, które chcemy podłączyć do listwy, a także nad dodatkowymi funkcjami, jakie chcemy uzyskać.

Najlepsze listwy antyprzepięciowe do TV to takie, które oferują wysoką ochronę przed przepięciami, posiadają filtr przeciwzakłóceniowy dla urządzeń audio-wideo oraz zabezpieczenie przed zwarciem i sygnalizację przeciążenia. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, takie jak wyjście USB do ładowania urządzeń mobilnych, przycisk zasilania czy ochrona linii telefonicznej.

Do najlepszych listw antyprzepięciowych na rynku należą APC Surge, Belkin BSV804VF2M oraz Eaton 5S. Każda z nich oferuje wysoką jakość oraz skuteczną ochronę dla naszych urządzeń elektronicznych. Warto jednak pamiętać, że ochrona przed przepięciami nie jest jedyną funkcją, jaką powinna pełnić listwa antyprzepięciowa. Dlatego przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z dostępnymi modelami i wybrać taki, który najlepiej spełni nasze oczekiwania.